Konserwacja felg i opon – zadbaj o swoje koła

Konserwacja opon i felg jest niezbędna w celu przedłużenia ich trwałości. Dokładamy wszelkich starań, by czynności te wykonać zgodnie z ustalonymi regułami. Dzięki trzymaniu się zasad powierzone nam koła do przechowania nie stracą nic ze swoich właściwości, dzięki czemu będziesz mógł się nimi cieszyć znacznie dłużej.

Konserwacja opon i felg

Poza właściwym przechowywaniem opon, nasza firma zapewnia niezbędną konserwację opon i felg. W naszej ofercie znajdziesz profesjonalne podejście do Twojego ogumienia przy zachowaniu atrakcyjnie niskich cen. Mamy lata doświadczeń i wiemy jak sprawić, by Twoje koła były w równie dobrym stanie po sezonie, jak przed jego startem. Właściwa, regularna konserwacja opon i felg zapewni dłuższą żywotność twoim oponom. Jeśli chcesz, by Twoje koła były w najlepszym stanie i zachowały wszystkie właściwości użytkowe, zaufaj nam i oddaj swoje opony w doświadczone ręce.

Poznaj naszą ofertę na konserwację opon i felg

Dbanie o opony

Zadbana opona to nie tylko taka z wyregulowanym ciśnieniem i nienarażona na starcia z krawężnikami. Odpowiednie dbanie o opony polega też na nakładaniu specjalnych kosmetyków, które konserwują i zabezpieczają przed brudem i warunkami atmosferycznymi.

Na gumę bardzo zły wpływ mają wszelkie chemikalia (oleje, smary, benzyna, rozpuszczalniki itp.). Przed rozpoczęciem przechowywania opon dokładnie je umyjemy. Mycie jest szczególnie ważne po sezonie zimowym, gdy na oponie może zalegać sól, piach i błoto. Używamy do tego letniej wody z szamponem. Oponę czyścimy szczotką lub gąbką.

Usuwamy też wszystkie kamyki pozostałe w bieżniku. Po umyciu dokładnie spłukujemy przy użyciu myjki ciśnieniowej. Dbamy o to, by zachować odpowiednią odległość (co najmniej 25 cm) od mytej opony. Po dokładnym wymyciu sprawdzamy stan ogumienia. W wyczyszczonej oponie łatwiej znaleźć wszelkie uszkodzenia i zarysowania. Czyste gumy zabezpieczamy specjalnymi preparatami. Dzięki temu ochronimy je przed szkodliwymi czynnikami pogodowymi. Później osuszamy opony lub pozwalamy im wyschnąć. Na koniec nabłyszczamy gumę, by dobrze prezentowała się w samochodzie.

Konserwacja felg

Równie profesjonalnie zadbamy o felgi. Alufelgi myjemy za pomocą płynów specjalnie do tego przeznaczonych. Skład tych kosmetyków w taki sposób skomponowany, by był w stanie usunąć wszelkie brudy, nie uszkadzając przy tym samej felgi. Niektóre zabrudzenia mogą być trudne do usunięcia. Na to też mamy sposób. Użyjemy pasty lekkościernej, która nie porysuje aluminiowej felgi.

Po umyciu zajmiemy się konserwacją. Nałożymy specjalne powłoki zabezpieczające aluminium przed brudem, który jednocześnie zapewni połysk twoim felgom. Do tego wypolerujemy felgi za pomocą wosku. Polerkę wykonujemy zwykle ręcznie, by zadbać o każdy fragment felgi. Jesteśmy w stanie sprawić, by twoje alusy wyglądały niemal tak dobrze, jak nowe.

Felgi stalowe wymagają nieco mniej pielęgnacji. Myjemy i osuszamy je jednak tak samo, jak aluminiowe, by nie zardzewiały. Po konserwacji zadbamy też o odpowiednie wyważenie felg. Dzięki temu koła będą czekały już gotowe na przekładkę.

Profesjonalna konserwacja opon i felg

Oferujemy profesjonalną konserwację opon i felg. Przykładamy szczególną uwagę do jakości usług po to, by Twoje kilkuletnie opony przypominały nowe, alufelgi odzyskały dawny blask, a koła były idealnie przygotowane do sezonu. Zaufaj naszej firmie i sprawdź naszą ofertę. Pamiętaj też, że wybierając konserwację i przechowywanie, dostaniesz niższą cenę. Z nami dojedziesz dalej.

Spodobał Ci się artykuł?