Ceramika na szyby – powody, dla których warto to robić

Powłoki nano ceramiczne niosą ze sobą wiele pożytku. Zazwyczaj mają zastosowanie ochronne i kładzie się je na felgi oraz karoserię. Ceramika na szyby jest zabiegiem, który również warto rozważyć. Zwłaszcza, że zapewnia dodatkową warstwę, której zadaniem jest zabezpieczenie szyby przed zabrudzeniami. Wiąże się z tym wiele korzyści.

Ceramika na szyby – co to jest?

Ceramika na szyby kładziona jest w celu podniesienia komfortu oraz bezpieczeństwa jazdy. Z reguły im twardsza jest nano ceramika, tym jest cenniejsza dla użytkowników. Obecnie najlepszym produktem pod tym względem jest nano ceramic H9, która zapewnia najlepsze właściwości. Korzystanie z rozwiązania wiąże się z nałożeniem dodatkowej warstwy ochronnej, bez ingerencji w strukturę materiału.

Po pierwsze: ochrona przez brudem

Stosowanie powłoki ceramicznej ma za zadanie przede wszystkim chronić auto przed zabrudzeniami. W przypadku zastosowania np. na karoserię, wszelkie zanieczyszczenia w postaci pyłu lub kurzu rzadziej osadzają się na samochodzie. Są również łatwiejsze do usunięcia. W efekcie – wystarczy użyć tylko wody pod ciśnieniem, by przywrócić blask naszemu pojazdowi. Ceramika na szyby ma dokładnie takie samo zastosowanie, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się przejrzystym widokiem z poziomu fotela kierowcy.

Większe bezpieczeństwo

Warto podkreślić, że przejrzysta szyba to przede wszystkim wyższe bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Z tego powodu ceramika na szyby jest szczególnie wskazana osobom, korzystającym często ze swoich samochodów oraz podróżujących relatywnie dużo i daleko. Nałożenie tej dodatkowej powłoki nano ceramicznej na wszystkie elementy wykonane ze szkła wyeliminuje problem refleksów świetlnych, które znacząco ograniczają widoczność. Ułatwi tym samym orientację na skrzyżowaniach, a także poprawi reakcję kierowcy na wydarzenia drogowe. Zwłaszcza gdy te mają miejsce o zmierzchu lub o świcie.

Skuteczniejsze wycieraczki

Powłoka nano ceramiczna na szybach określana jest także jako “Magiczna Wycieraczka”. Nazwa ta wzięła się od właściwości, dzięki której woda szybciej spływa z szyb. Nie zostawia tym samym po sobie żadnych smug, a co za tym idzie – wycieraczki mają znacznie ułatwioną pracę. Efekt ten można częściowo zaobserwować po woskowaniu, z tą jednak różnicą, że wykorzystanie ceramiki na szyby to gwarancja znacznie trwalszych i lepszych efektów.

Lepsze czasy reakcji kierowcy

Warto podkreślić jeszcze jedną rzecz, która częściowo wiąże się z zagadnieniem bezpieczeństwa. Zużyte wycieraczki nie dość, że hałasują, to nie do końca sobie radzą ze ścieraniem wody zalegającej na przedniej szybie. Stwarza to poczucie dyskomfortu, co w konsekwencji znacząco wpływa na wydłużenie czasu reakcji kierowcy na wydarzenia drogowe. Nałożenie dodatkowej powłoki ochronnej całkowicie eliminuje ten czynnik. Wycieraczki nie hałasują, lepiej ściągają wodę, a tym samym wymiernie podnoszą poczucie komfortu oraz radości z jazdy.

Ceramika na szyby – warto?

Kwestią osobną pozostaje rozstrzygnięcie, czy ceramika na szyby jest dla każdego. Jeżeli wyżej wymienione niedogodności nie przeszkadzają Ci w trakcie jazdy, być może uznasz taki zabieg za całkowicie zbędny. Warto jednak pamiętać, że poczucie dyskomfortu może być podświadome i dopiero w sytuacjach realnego zagrożenia dostrzeżesz czynniki obniżające Twój czas reakcji. Frustracja z powodu źle działających wycieraczek oraz słaba widoczność zdecydowanie należą do jednych z nich. Z tego powodu warto rozważyć skorzystanie z zabiegu nałożenia powłoki nano ceramicznej na wszystkie szyby w Twoim samochodzie.

Spodobał Ci się artykuł?