Masz pytania? Zadzwoń! Odbieramy codziennie od
7:00 – 21:00

Masz pytania? Zadzwoń! Odbieramy codziennie od 7:00 – 21:00

Najczęściej zadawane pytania

 • Kosz malowania felg zależy m.in. od ich rozmiaru, skomplikowania konstrukcji, materiału (stalowe czy aluminiowe) oraz koloru, na jaki chcemy je pomalować. W wycenie bierze także udział szereg czynności renowacyjnych koniecznych do wykonania przed malowaniem, tj. pozbycie się rdzy, naprawy, oczyszczanie itd. Szczegółowe informacje znajdują na naszej stronie w zakładce Cennik. Wszystkie ceny podane na naszej stronie są cenami netto i nie zawierają podatku VAT.

 • W przypadku markowych, dobrej jakości felg regeneracja oraz naprawa niemal zawsze okaże się korzystniejsza finansowo niż zakup nowego kompletu. Należy przy tym pamiętać, że kosztów renowacji felg nie można porównywać do zakupu tanich, chińskich felg o niskiej jakości, które mogą zagrażać naszemu bezpieczeństwu. Dokonując renowacji felg w naszym warsztacie, mają Państwo gwarancję najwyższej jakości wykonanej usługi, a każdy komplet wychodzi spod rąk naszych specjalistów w najlepszym możliwym stanie. Na opłacalność naprawy felg wpływa także ich unikalność. Wiele kompletów jest unikatowych czy wręcz kultowych, przez co naprawa ma wymiar nie tylko finansowy, ale i kolekcjonerski. Powierzając takie felgi naszym specjalistom, mogą Państwo przywrócić im pierwotny blask lub, poprzez nadanie im nowego koloru, stworzyć coś zupełnie nowego, lepszego.

 • Czas renowacji felg zależy od czynności, które należy wykonać, skomplikowania konstrukcji felgi oraz od aktualnej zajętości naszych specjalistów. Ze względu na dużą staranność, minimalny czas pełnej regeneracji to około 3-5 dni. Szczegółowe informacje oraz prognozy czasowe udzielane są przez naszych specjalistów w serwisie.

 • Na malowanie felg mogą Państwo umówić się z nami telefonicznie bądź bezpośrednio w warsztacie. Jeśli felgi lub koła są zdemontowane, można bez konieczności ustalania wizyty oraz dzwonienia dostarczyć je do naszego warsztatu, gdzie zostaną bezpiecznie przechowane w oczekiwaniu na swoją kolej. Jeśli jednak regeneracja lub malowanie felg wymaga pozostawienia u nas samochodu, prosimy o kontakt telefoniczny, abyśmy mogli zaproponować dogodny dla Państwa termin.

 • Uszkodzenie felgi może zdarzyć się w najmniej oczekiwanym momencie. Jeśli zależy Ci na szybkim wyprostowaniu felgi i nie możesz długo czekać (np. jeśli mieszkasz daleko), to skontaktuj się z nami. Umówimy się wówczas na wizytę, podczas której naprawimy Twoją felgę „od ręki”!

 • W pierwszej kolejności nasi specjaliści oceniają za pomocą najnowocześniejszych maszyn stan mechaniczny felg. Jest to niezbędne, aby poruszanie się na nich było bezpieczne. Sprawdzane są z dużą dokładnością wymiary felg, wszelkie kąty oraz uszkodzenia, w tym pęknięcia oraz wgniecenia. Na tej podstawie dobieramy metodę prostowania felg oraz przywracania im optymalnych właściwości. Drugi etap renowacji felg to pozbycie się śladów codziennego użytkowania, które pojawiają się nawet na najlepszych, najbardziej zadbanych felgach. Mogą to być rysy, otarcia, ogniska korozji, wgłębienia lub nalot spowodowany pyłem z klocków hamulcowych. Celem tych napraw jest przywrócenie feldze estetycznego wyglądu. Prace te nie wpływają na właściwości jezdne felgi. Kolejnym etapem jest przygotowanie do malowania. Wpierw dokonywane jest chemiczne odlakierowanie, czyli pozbywanie się całości starego lakieru z felgi. Następnie felga jest piaskowana oraz szlifowana, aby uzyskać jednolitą i gładką powierzchnię. Po takim przygotowaniu felgi nakładana jest proszkowo warstwa podkładowa, a następnie felgę maluję się na wybrany kolor. Całość zabezpieczamy bezbarwnym lakierem ochronnym.

 • Mogłoby się wydawać, że większość felg dostępnych na rynku jest po prostu srebrnych. Okazuje się jednak, że odcienie srebrnego, w zależności od firm, mogą się diametralnie różnić. W naszym warsztacie dysponujemy szeroką paletą barw i dobieramy je tak, aby najlepiej pasowały do karoserii, reszty felg lub zamysłu Klienta. Malujemy felgi także na inne rozmaite kolory. Dużą popularnością cieszą się felgi białe, czarne, grafitowe, a niesamowity efekt mogą dać także felgi kolorowe. Dodatkowo oferujemy możliwość uzyskania nie tylko gładkiej, połyskującej faktury, ale także pół-matową oraz matową.

 • W naszym zakładzie malujemy nie tylko felgi. Oferujemy także usługę malowania bram, ogrodzeń, ram rowerowych lub motocyklowych, profili stalowych, elementów karoserii oraz wielu innych przedmiotów. Więcej informacji możemy udzielić telefonicznie lub bezpośrednio w naszej siedzibie. Jesteśmy otwarci na nowe i nietuzinkowe realizacje!

 • Malowanie proszkowe polega na nałożeniu warstwy farby naładowanej przeciwnie do malowanego materiału, czyli np. felgi. Pozwala to uzyskać niezwykle równą, jednolitą oraz trwałą powłokę. Ten rodzaj malowania wymaga profesjonalnych urządzeń oraz doświadczonej ekipy, czym oczywiście dysponujemy. Warstwa lakieru proszkowego utwardzana jest w specjalnym piecu, który zapewnia idealne warunki do przeprowadzenia tego procesu.

 • Wszystkie felgi opuszczające naszą fabrykę po regeneracji są w pełni sprawne i bezpieczne. Jesteśmy pewni jakości wykonywanych przez nas usług, dlatego oferujemy (tutaj wpisać ile) miesięcy gwarancji na felgi aluminiowe oraz (tutaj wpisać ile) gwarancji na felgi stalowe. W przypadku, gdy felgi są w wyjątkowo złym stanie (skorodowane, mocno pokrzywione lub posiadają głębokie rysy i odkształcenia), gwarancja ustalana jest indywidualnie.

 • Podstawową czynnością wykonywaną podczas renowacji felg jest przywrócenie jej oryginalnych wymiarów i płaszczyzn. Gwarantuje to stabilny i płynny obrót felgi oraz umożliwia poprawne ustawienie geometrii zawieszenia. Dodatkowo przygotowujemy miejsce styku felgi z oponą. Czynność ta jest niezbędna dla prawidłowego osadzenia opony oraz zapewniania jej szczelność. Nasz serwis oferuje także usuwanie rdzy z felg stalowych, spawanie pęknięć oraz likwidację uszkodzeń rantów, obić, rys oraz wgnieceń. Regeneracja rantów pozwala odzyskać jej pełny blask, co ma znacznie zwłaszcza wśród unikatowych, kultowych felg, posiadających wartość nie tylko pieniężną, ale i kolekcjonerską.

 • Za większość uszkodzeń felg aluminiowych oraz stalowych odpowiadają obecne w asfalcie dziury. Nie zawsze mamy możliwość ich ominięcia, a większe nierówności mogą doprowadzić wręcz do złamania felgi lub urwania koła. Narażone na te uszkodzenia są zwłaszcza koła z niskoprofilowymi oponami lub felgi z dużym rantem. Częstym powodem jest także zbyt niskie ciśnienie w oponach. Kolejną popularną przyczyną, zwłaszcza w miastach, są podjazdy pod ostre krawężniki lub nieumiejętna i nieostrożna wymiana opon.
  13. Jak wyceniana jest naprawa felgi?
 • Cena prostowania felgi uzależniona jest od wielu czynników. Wpływają na to jej rozmiar, rodzaj oraz stopień uszkodzenia, materiał z jakiego jest wykonana czy dodatkowe niezbędne prace. Aby jednak koszt naprawy nie był dla klienta obciążeniem, sporządzamy wstępną wycenę napraw na podstawie oględzin felgi. Wówczas klient może zdecydować, czy korzystniejsza jest dla niego naprawa felg, czy zakup nowych. Ceny prostowania felgi przy pomocy specjalistycznych urządzeń zaczynają się w naszym zakładzie od 60 zł/sztuka.

F.A.Q