Masz pytania? Zadzwoń! Odbieramy codziennie od 7:00 do 21:00

Masz pytania? Zadzwoń! Odbieramy codziennie od 7:00 do 21:00

Konserwacja opon i felg

 

  • Dzięki konserwacji opon samochodowych przedłużona zostanie ich trwałość. Fabrycznie nowe ogumienie prezentuje się wspaniale – nowy bieżnik, intensywny czarny kolor w połączeniu z doskonałą przyczepnością są powodem do dumy każdego kierowcy. Warto pamiętać, że tylko odpowiednio przeprowadzona konserwacja opon pozwoli na jak najdłuższe zachowanie tych walorów.

  • Zdajemy sobie sprawę, że guma nie lubi rozpuszczalników i innych substancji chemicznych. Dlatego prawidłowa wykonana konserwacja opon letnich wymaga ich dokładnego umycia letnią wodą z dodatkiem szamponu samochodowego. Na koniec używamy specjalnych preparatów, które zabezpieczą opony przed brudem i warunkami atmosferycznymi. Dodatkowo je nabłyszczą, przywracając fabryczną czerń.

  • Niezależnie od sezonu, ogumienie zawsze należy dokładnie umyć i wyczyścić. Konserwacja opon zimowych wymaga jednak dodatkowych zabiegów. W trakcie eksploatacji zbierają się na nich nie tylko osady soli drogowej, ale również resztki oleju samochodowego. Zanieczyszczenia te warto usunąć jeszcze przed składowaniem. Im dłużej znajdują się na oponie, tym ciężej będzie je usunąć. Pomocna może okazać się pasta lekkościerna lub preparat do usuwania asfaltu.

  • Konserwacja felg jest niezbędnym zabiegiem, dzięki któremu przedłużysz czas eksploatacji Twoich obręczy. Zewnętrzna warstwa alufelg jest szczególnie narażona na uszkodzenia oraz ubytki. Dodatkowo osadzający się pył hamulcowy ma negatywny wpływ na estetykę i wygląd felg. Warto o to zadbać – okresowa konserwacja doda blasku Twoim obręczom, a tym samym Twojemu samochodowi!

Dlaczego warto zabezpieczyć opony?

Konserwacja opon okazuje się kluczowa, jeżeli myślimy o przedłużeniu ich fabrycznych właściwości użytkowych. Doskonała przyczepność, wysoki bieżnik oraz głęboka czerń – to niezwykle cenne cechy, gwarantujące nie tylko dobrze prezentujące się auto, ale przede wszystkim zapewnia odpowiedni poziom bezpieczeństwa w trakcie jazdy. Niestety, w praktyce okazuje się, że te walory mogą zniknąć już po pierwszym sezonie intensywnego użytkowania.

Dowiedz się więcej o konserwacji felg i opon >>>

15 miesięcy gwarancji

Zapoznaj się z naszą ofertą przechowywania opon.