Fabryczna regeneracja felg – co to jest?

Fabryczna regeneracja felg jest kolejnym etapem rozwoju w całej branży odnawiania. Usługa świadczona w taki sposób obejmuje szereg etapów, których do tej pory nikt nie stosował. Podejście to wymaga zastosowania metod producenta, obejmujących m.in. odpowiednią kalibrację pieca lakierniczego, chemicznego usuwania starego lakieru, a także trawienia i pasywacji. Jest to gwarancja najwyższych efektów końcowych, których nie można uzyskać przy standardowych metodach.

Renowacja felg – jak to wygląda?

Przy standardowej metodzie renowacji felg, usuwanie starego lakieru odbywa się za pomocą piaskowania lub ewentualnie szkiełkowania w przypadku alufelg. Wadą tego rozwiązania jest jednak ryzyko zarysowania zewnętrznej powierzchni tworzywa, co może wystąpić zwłaszcza w przypadku obręczy wykonanych z aluminium. Nawet najdrobniejszy piasek lub idealnie wykonane szkiełkowanie stwarza wysokie prawdopodobieństwo powstania głębokich rys, które ciężko później ukryć pod warstwą farby i lakieru.

Chemiczne usuwanie lakieru

Dlatego fabryczna regeneracja felg obejmuje m.in. chemiczne usuwanie powłoki lakierniczej. Metoda ta powoduje, że stary lakier samoistnie odwarstwia się z tworzywa, dzięki czemu nie jest konieczna mechaniczna ingerencja. Zewnętrzna powierzchnia felgi pozostaje nienaruszona, a tym samym istnieje możliwość toczenia frontów na wysoki połysk bez ryzyka, że pod warstwą farby i lakieru znajdować się będą wyraźnie widoczne rysy. Tym samym przyczynia się to do uzyskania atrakcyjnych wizualnie felg, które będą wyróżniały samochód.

Trawienie i pasywacja

Kolejnym wyróżnikiem jest zastosowanie procesów trawienia i pasywacji. Fabryczna regeneracja felg nie tylko ma zagwarantować najlepsze możliwe efekty, ale również zabezpieczyć przed przyszłą degradacją. Trawienie to proces, dzięki któremu usuwamy korozję oraz ślady utleniania się zarówno na felgach aluminiowych, jak i stalowych. W efekcie tego zabiegu nie musimy używać piaskowania obręczy, które mogą mieć destrukcyjny wpływ na ostateczny wygląd. Z kolei pasywacja jest dodatkowym zabiegiem, który zabezpieczy alufelgi przez utlenianiem, zaś stalówki – przed dalszym korodowaniem.

Fabryczna regeneracja felg – co jeszcze?

Warto zaznaczyć, że fabryczna regeneracja felg to kompleksowe i systemowe podejście do świadczenia tych usług. Obejmuje nie tylko kolejność i liczbę etapów, ale także dbałość o stan posiadanego wyposażenia w zakładzie. Uzyskanie odpowiednich efektów wymaga m.in. optymalnej kalibracji pieców lakierniczych. W przeciwnym wypadku malowanie felg nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Musimy zdawać sobie sprawę, że to temperatura determinuje odcień kolorów. Niewłaściwe warunki termiczne panujące wewnątrz pieca mogą przyczynić się do różnych barw nie tylko na różnych wygrzewanych felgach, ale nawet w obrębie każdej pojedynczej sztuki.

Etapy fabrycznej regeneracji felg

Proces fabrycznej renowacji felg to w sumie do 13 kroków, dzięki którym odnowimy Twoje obręcze samochodowe.
Fabryczna regeneracja felg to w sumie 13 etapów

Spodobał Ci się artykuł?