fbpx

WYGŁUSZANIE AUTA


Najskuteczniejsza technologia zabezpieczająca powierzchnię samochodu bez ingerencji w strukturę materiału!

Dlaczego warto wygłuszyć wnętrze?


1

Bezpieczeństwo

Pomyśl o długiej podróży. Przemierzasz kolejne kilometry autostrady, które w zasadzie nie różnią się od siebie. Jedynym bodźcem, który wyrywa Cię z tego letargu, są ewentualne korki i punkty opłat. Dodaj do tego jednostajny szum silnika i opon, a otrzymasz niezwykle niebezpieczną mieszankę. Wiele badań dowiodło, że tego typu szum może być przyczyną zaśnięcia za kierownicą. Inny problem, z jakim możesz się spotkać, to świszczenie wiatru. Dźwięki te mogą odciągnąć naszą uwagę od drogi i znacznie pogorszyć nasz refleks. Gdy jeden z naszych zmysłów jest ciągle pobudzany, inne tracą na sile. Trudniej jest się także skoncentrować. Głośny i niespodziewany pisk może nawet sprawić, iż pomyślisz, że coś niedobrego dzieje się z Twoim samochodem. O gwałtowne szarpnięcie kierownicą nie trudno, a przy wysokich prędkościach może skończyć się to tragicznie.

2

Możliwość komfortowego słuchania muzyki

W naszych samochodach niejednokrotnie znajduje się wysokiej klasy sprzęt grający, jakiego nie powstydziłby się żaden audiofil. Marki samochodowe współpracują z najlepszymi producentami sprzętu audio na świecie. Aby jednak słuchanie muzyki było w pełni przyjemne, musimy zagwarantować nagłośnieniu odpowiednie warunki. Kabina pojazdu musi być więc doskonale wygłuszona, aby dźwięki wydobywające się z głośników nie mieszały się z hałasem docierającym z zewnątrz. Przystosowaniu musi ulec także wnętrze, które po założeniu nowego, mocniejszego sprzętu grającego może nieprzyjemnie rezonować i buczeć. Z pewnością spotkałeś się nie raz z sytuacją, gdy wibrujący plastik deski rozdzielczej był głośniejszy, niż subwoofer. Dzięki naszemu doświadczeniu unikniesz takiej sytuacji i będziesz mógł cieszyć się doskonałym dźwiękiem.

3

Poprawa komfortu

To wręcz zabawne, ale wielu producentów samochodów podchodzi do tematu wygłuszenia wnętrza po macoszemu. Nawet te marki, które aspirują do grona premium. Podstawowym powodem są oczywiście oszczędności, ale duże znaczenie mają także technologie produkcji. Niektóre bolączki związane ze złym wygłuszeniem wnętrza wychodzą na jaw dopiero po latach, gdy produkcja danego modelu już dawno jest zakończona. To rzeczy, które ciężko przewidzieć w fazie projektowania. Na szczęście nie wszystko stracone. Możemy przywrócić Twojemu autu najlepsze właściwości akustyczne. Mówiąc więcej, będą one jeszcze lepsze niż tuż po wyjechaniu auta z fabryki! Dzięki profesjonalnemu wygłuszeniu wnętrza Twój samochód stanie się bardziej elegancki i luksusowy, a jazda nim przyjemniejsza.

4

Możliwość swobodniej rozmowy

Podróżujesz często z rodziną lub musisz odbywać wiele rozmów telefonicznych? Cisza jest w Twoim przypadku niezbędna. Wzajemne przekrzykiwanie się to nic przyjemnego, a po co zdzierać sobie głos, gdy można wyeliminować problem raz a skutecznie? Przygotuj swój samochód i wycisz jego wnętrze, a będziesz mógł prowadzić swobodnie rozmowę nawet podczas autostradowych prędkości. I to bez podniesionego głosu, który wprowadza jedynie niepotrzebną nerwowość.

5

Troska o słuch

Jeżeli samochód jest Twoim miejscem pracy, musisz mieć świadomość, że długotrwała ekspozycja na hałas niszczy Twój słuch. Choć nie odczuwamy tego na co dzień, po latach możesz mieć z nim ogromne problemy. Towarzyszący jeździe hałas jest bardzo zdradliwy. O jego obecności dowiadujemy się często dopiero wtedy, gdy zajeżdżamy na parking, wyłączamy silnik i… słyszymy błogą ciszę. Źle wygłuszone wnętrze wystawia nas nie tylko na bezpośredni hałas z otoczenia. Szkodzimy sobie także sami, podgłaśniając radio, CB czy zestaw głośnomówiący. Po wyciszeniu wnętrza zdziwisz się, że słuchałeś ich dotychczas tak głośno!

JAK WYCISZAMY WNĘTRZE?


Pomiary

W pierwszej kolejności dokonujemy pomiarów głośności w kabinie. Dzięki temu możemy zorientować się, czy głośność odbiega od normy, czy nie. Na tej podstawie możemy ocenić jak mocno uda nam się wyciszyć wnętrze. Choć do dyspozycji mamy najnowocześniejszy i najdokładniejszy sprzęt pomiarowy, najważniejszą rolę odgrywa tutaj doświadczenie naszych specjalistów. Z każdym kolejnym zabiegiem wyciszania wnętrza dowiadujemy się coraz więcej i jesteśmy w stanie eliminować kolejne źródła dźwięków. Dzięki naszemu doświadczeniu z łatwością wyłapujemy nawet najdrobniejsze „przeszkadzajki”.