fbpx

JAK NAPRAWIAMY FELGI?


1. WSTĘPNA OCENA STANU FELGI


Pierwszym krokiem, jaki dokonujemy przed przystąpieniem do naprawy felgi, jest ocena jej stanu. Za pomocą nowoczesnych narzędzi pomiarowych sprawdzamy jej wymiary, wygięcia oraz ewentualne ubytki czy pęknięcia. Sprawdzając wszelkie parametry nasi specjaliści biorą pod uwagę okoliczności powstania usterki. W pierwszej kolejności kierujemy się zawsze Państwa bezpieczeństwem, dlatego nie naprawiamy felg, którym nie jesteśmy w stanie przywrócić pełnej sprawności. Wszystkie felgi, które opuszczają nas zakład, są w pełni bezpieczne.

2. OCENA OPŁACALNOŚCI NAPRAWY


Zależy nam na Państwa zadowoleniu, dlatego proponujemy przejrzysty i uczciwy system wyceny usługi. Nie posiadamy sztywnego cennika naprawy felg, bowiem każda felga wymaga innego rodzaju prac. Koszt regeneracji felg podawany jest po wstępnej ocenie ich stanu przez naszego technika. Dzięki dużemu doświadczeniu naszych specjalistów wycena ta jest bardzo precyzyjna, co pozwala naszym klientom przygotować się konkretny wydatek. W razie konieczności zastosowania dodatkowych usług (np. spawania), konsultujemy te prace z Państwem. Przejrzysta forma rozliczeń zapobiega sytuacjom, w których naprawa felg mogłaby przewyższyć ich wartość.

3. PRZYGOTOWANIE DO NAPRAWY


Prostowanie felg rozpoczyna się od dokładnego ich oczyszczenia. Następnie doświadczony technik wybiera najkorzystniejszy sposób naprawy, który jak najmniej będzie ingerował w jej konstrukcje oraz da najlepsze efekty. Jest to niezwykle ważne, bowiem nieumiejętna naprawa felg może zakończyć się ich zniszczeniem. Korzystamy z najnowocześniejszych, specjalistycznych narzędzi do prostowania felg, które nie osłabiają konstrukcji felgi oraz nie powodują mikropęknięć.

4. NAPRAWA FELG STALOWYCH I ALUMINIOWYCH


Pierwszym etapem naprawy felg jest przywrócenie im prawidłowych kształtów. Jest to niezbędne do tego, by felga zapewniała idealne właściwości jezdne. Złe wyważenie felgi może skutkować „biciem” koła, nierównomiernym zużyciem ogumienia, uszkodzeniem zawieszenia lub ściąganiem samochodu na jedną stronę. Dużą uwagę przykładamy też miejscowi styku opony z felgą, które zapewnia jej szczelność.

Drugim etapem jest pełna regeneracja felg. Polega ona na pracach, które nie są niezbędne, jednak poprawią jej estetykę. W tym etapie możemy pozbyć się rys oraz drobnych wgnieceń. Wykonujemy m.in. tłoczenie rantów, polerowanie rys oraz malowanie felg. Na życzenie klienta możemy przy okazji zmienić kolor felg. Wszystkie te prace mają za zadanie przywrócić jak najlepszy stan felgi, które posłużą jeszcze przez długie lata.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ WŁAŚNIE NAS?


Naprawa felgi to jedna z tych napraw, na których nie warto oszczędzać, bowiem wpływa bezpośrednio na nasze bezpieczeństwo. Źle poprowadzone prostowanie felg w niewykwalifikowanym zakładzie może doprowadzić nawet do ich rozerwania w trakcie jazdy. Nasi specjaliści są w stanie ocenić uszkodzenia oraz możliwości naprawy felgi. Posiadają także wieloletnie doświadczenie, które pozwala zatroszczyć się o felgę oraz zapobiega pomyłkom. Jest to szczególnie ważne w przypadku felg kolekcjonerskich, których uszkodzenie mogłoby być niezwykle kosztowne. Wybór naszego warsztatu to wybór bezpieczeństwa, profesjonalizmu oraz spokoju.